portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Pomorska Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Pomorska Park - sprawy osiedlowe » Forum » Otoczenie osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Otoczenie osiedla

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
RobertCichosz 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lip 23, 2017 15:17
Posty: 6
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Nie Lip 23, 2017 16:26    Temat postu: Otoczenie osiedla

Witam serdecznie!
Czy orientuje się ktoś może, jakie sklepy, ewentualnie centra handlowe są (lub wkrótce będą) w okolicy naszego osiedla? Może jakieś markety budowlane, które mają fajne promocje?
Zawodowo zajmuję się remontami, fajnie byłoby więc mieć coś takiego w pobliżu.
iwuwuo 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pią Paź 16, 2015 21:11
Posty: 1
Skąd: Hetmana

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 10:35    Temat postu: Re: Otoczenie osiedla

Czesc
Niedaleko osiedla jest Centrum Handlowe M1 https://zakupywm1.pl/m1-lodz oraz Pasaz Tulipan http://www.chtulipan.pl/
Plaster 
   

Nowy na forum


Wiek: 40
Dołączył: Wto Wrz 19, 2017 19:58
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2017 20:02    Temat postu: Re: Otoczenie osiedla

Zastanawiam sie jak bardzo bedzie uciazliwy halas z linii kolejowej
joydivision 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Nie Gru 11, 2016 20:13
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2017 23:25    Temat postu: Re: Otoczenie osiedla

Latem oglądałem budowę "zza płota" spod nasypu kolejowego akurat przejeżdżał pociąg osobowy. Jest cicho dopóki nie zatrąbi. W dzień to się zleje z dźwiękami miasta. Gorzej rankiem czy wieczorem. Towarowe chyba tamtędy nie jeżdżą bo to kolej aglomeracyjna i częstotliwość ruchu mała. Poza tym jeden tor. Ja jestem z I etapu więc do torów mam dalej niż II etap ale brałem to pod uwagę.
piotrek-665 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lut 04, 2018 13:30
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 04, 2018 14:47    Temat postu: Re: Otoczenie osiedla

Plaster napisał:
Zastanawiam sie jak bardzo bedzie uciazliwy halas z linii kolejowej

Dla I etapu zupełnie nie jest uciążliwy Smile
adi0807 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lut 26, 2018 19:10
Posty: 8
Skąd: Łódź-Widzew

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 19:20    Temat postu: Re: Otoczenie osiedla

Witajcie, jestem kolejnym lokatorem osiedla Pomorska Park. Smile
Mam info, nie wiem na ile się sprawdzą. Ale podobno ma być budowany LIDL na rogu Pomorskiej - Konstytucyjnej przy osiedlu Narutowicza Residance.

Kolej jeździ bardzo cicho i nasyp jest wyciszony. Przyjemny szum pociągu, więc nie jest to jakaś uciążliwość, zważywszy że niedaleko mamy stacje Łódź- Stoki ŁKA, jakby to tylko częściej jeździło będzie to dobre połączenie w sumie komunikacyjne z miastem. Tylko to Łódź nie Warszawa zobaczymy jak ŁKA się rozwinie.

Co do otoczenia jeszcze, czy ktoś wie jakie plany są wyjścia od strony Pomorskiej z osiedla w stronę tramwaju na Pomorską? Podobno oprócz wjazdu od Telefonicznej ma być wjazd od Lumumby i jeszcze jakaś furtka by się przydała w stronę tramwajów. Czy ktoś wie coś więcej może w tej sprawie? Tam są ogródki działkowe przez które trzeba się przebić.

I ważna informacja, podobno (podsłuchane) że skrzyżowanie ul Telefonicznej z drogą dojazdową do osiedla jest źle wyprofilowane przy wiadukcie kolejowym. To jest droga dojazdowa do zajezdni tramwajowej i podobno po przebudowie nie spełnia wymogów transportowych. Tamtędy do tej pory dowozili transportem samochodowym tramwaje do zajezdni. Podobno teraz po przebudowie łuk jest za ostry i nie zmieszczą się transporty z tramwajami. Będzie chyba kolejna przebudowa tego skrzyżowaniaSmile Witamy w Polsce Smile Jakiś inżynier- projektant zapomniał najwyraźniej o tym że to droga z określonymi wymogami Smile

adi0807
nowy lokator osiedla Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama